O jednotce

Obec Bánov

Kategorie

JPO III/1 - jednotka SDH obce s členy, kteří vykonávají službu v jednotce požární ochrany dobrovolně s územní působností zpravidla do 10 min. jízdy z místa dislokace na místo události. Jednotka zabezpečuje výjezd jednoho hasičského družstva o zmenšeném početním stavu.

Působnost jednotky

Působnost jednotky se řídí Požárním poplachovým plánem Zlínského kraje v platném znění, který určuje hasební obvod všech jednotek požární ochrany ve Zl. kraji. Podle tohoto dokumentu je působnost jednotky členěna na 3 stupně požárního poplachu, dle závažnosti a rozsahu mimořádné události.

Obce v prvním stupni požárního poplachu jsou:

Ve druhém stupni požárního poplachu máme dle stanoveného pořadí jednotek vyjíždět do obcí Bojkovice, Bzová, Krhov, Přečkovice, Březová, Dolní Němčí, Drslavice, Hradčovice, Lhotka, Komňa, Korytná, Nivnice, Pitín, Strání, Uherský Brod, Havřice, Maršov, Vlčnov, Záhorovice, Žítková. Ve třetím stupni poplachu pak vyjíždíme do obcí Slavkov,Veletiny. Podle aktuální situace a okolností je však možné, že naše jednotka bude vyjíždět i mimo svůj hasební obvod.

Působnost jiných jednotek na území obce Bánov

Kromě naší jednotky v Bánově zasahují v prvním stupni požárního poplachu jednotky

Poslední fotogalerie

Jednotné evropské telefonní číslo tísňového volání je